AMFO 2018 – regionálna súťaž

Aj v roku 2018 sa 10 členov fotoklubu NOVA úspešne zúčastnilo amatérskej fotosúťaže  AMFO 2018. Spolu získali za fotografie 22 akceptácií, pričom 3 z nich boli ocenené a dve získali čestné uznanie. Dobre si viedol aj Pavol Kočiš, ktorý získal prvé miesto za multimediálnu prezentáciu “Rumunské okamihy”. Zoznam ocenených fotografií a zdroj je uvedený nižšie:

Autori nad 21 rokov, ČB fotografia

2. miesto – Kremeňová Ľubica, Koridor
3. miesto – Urbanová Nicol, Z iného sveta 1

Autori nad 21 rokov, farebná fotografia

2. miesto – Urbanová Nicol, Život, smrť či rozprávka?
Čestné uznanie – Kremeňová Ľubica, Čas
Čestné uznanie – Turner Lubica, Quo vadis?

MULTIMEDIÁLNE PREZENTÁCIE
1.miesto – Kočiš Pavol, Rumunské okamihy

Zdroj: http://wp.kcubar.sk/2018/03/22/amfo-2018/

AMFO2018

Výsledky STROM 2018

Už tradične sa náš fotoklub zúčastňuje medzinárodnej súťaže s názvom “STROM”, kde si aj v tomto roku zmeralo svoje sily viac ako 300 autorov z celého sveta. Náš klub tiež prispel svojimi fotografiami, pričom štyrom členom sa podarilo s deviatimi fotografiami získať akceptácie a úspešne prezentovať Fotoklub NOVA na medzinárodnej úrovni:

Kategória: Cestovanie / Travel

Frantisek_Papp-Osamoteny

František Papp – Osamotený

Through the Viewfinder 2017 ( Srbsko ) – Nicol Urbanová

Na medzinárodnej súťaži organizovanej fotoklubom z Kragujevaca (Srbsko) získala Nicol Urbanová krásne ocenenie “FIAP Gold Medal” za fotografiou s názvom “Nature power” v sekcii NATURE. Okrem toho v sekcii OPEN MONOCHROME získala “PSA Honorable Mention” za fotografiu “Entropia”. Celkovo mala z 12 fotografií akceptovaných 8 fotografií.

Nicol_Urbanova-Entropia

Entropia

Nicol_Urbanova-Nature_power

Nature power

6 BARDAF INTERNATIONAL EXHIBITION

Aj v tomto roku sa niekoľko členov fotoklubu NOVA zapojilo do fotografickej súťaže “6 BARDAF INTERNATIONAL EXHIBITION”. Súťažilo sa v týchto piatich kategóriách:

A. Sports, Dynamics, Action
B. Landscape
C. Free theme
D. Travel
E. Cultural Heritage UNESCO

Najúspešnejším bol Alexander Jiroušek s fotografiou “Priemyselná krajina”, ktorá získala tretie miesto v kategórii “Landscape”, celkovo mal akceptované tri fotografie. Dobre si viedla aj Nicol Urbanová, ktorá mala akceptované 4 fotografie a získala aj Čestné uznanie BARDAF za fotografiu “From other world”. Akceptovanú fotografiu mala aj Emília Verbová.

Alexander_Jirousek-Priemyselna_krajinaNicol_Urbanova-From_other_world

Vyhodnotenie celoštátneho kola AMFO 2017

AMFO2017

V rámci súťaže AMFO 2017 sa podarilo našim členom získať hneď niekoľko ocenení. Najvyššie prvé miesto v multimediálnej prezentácii si odniesla Nicol Urbanová za “Obrazy ulice” a tretie miesto v tej istej téme Pavol Kočiš za multimediálnu prezentáciu “Apokalypsa” . Medzi vystavenými fotografiami budú aj dve fotografie od Ľubice Kremeňovej s názvom Klenby – Orosená a Klenby – V letokruhoch