Regionálna súťaž AMFO 2017

AMFO2017Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria vás srdečne pozýva na slávnostné vyhlásenie výsledkov regionálnej súťažnej výstavy amatérskej fotografie AMFO 2017, ktoré sa uskutoční vo Verejnej knižnici J. Bocatia dňa 26.4. (streda) o 17.30. Vo vestibule knižnice si budete môcť pozrieť ocenené fotografie. Do súťaže sa zapojilo 55 autorov z Košíc a okolia s 309 fotografiami. Vyhláseniu výsledkov bude predchádzať od 16.00 rozborový seminár určený autorom, ktorí sa do súťaže zapojili. V rámci neho budú premietnuté aj multimediálne prezentácie.
Náš klub získal hneď tri prvé miesta, jedno druhé, jedno tretie a dve čestné uznania. Celkovo za náš klub postúpilo 29 fotografií a tri multimediálne prezentácie.
Ocenení autori Fotoklubu NOVA:
Čiernobiela fotografia: Ľubica Kremeňová (1), Jozef Fekete (ČU)
Farebná fotografia: Ivan Schréter (1), Ľubica Kremeňová (3)
Multimediálna prezentácia: Nicol Urbanová (1), Pavol Kočiš (2), Ľubica Kremeňová (ČU)

Fotosalón STROM 2017

FotoStrom2017Fotografický salón STROM v Ružomberku je už  takou “povinnou disciplínou” v našom fotoklube. Aj tohtoročný 32. ročník bol pre náš fotoklub úspešný, do finále sa dostalo spolu 12 fotografií od 5-tich členov nášho fotoklubu v týchto kategóriách:

Print Color: Eva Kecseyová (1), Ľubica Kremeňová (1), František Papp (1)
Print BW: Ľubica Kremeňová (2), František Papp (1), Josef Svoboda (1)
Digital Open: Jozef Fekete (2)
Digital Landscape: Jozef Fekete (2)
Digital Travel: Jozef Fekete (1)

Zdroj: Fotosalón STROM

Ľubica Kremeňová “Severnejšie ako na severe – NÓRSKO”

LK_NorskoFotoklub NOVA Vás pozýva na autorskú prezentáciu fotografií Ľubice Kremeňovej  pod názvom “Severnejšie ako na severe – NÓRSKO”.

Kolekcia veľkoformátových fotografií zachytáva prekrásnu Nórsku krajinu očami členky nášho fotoklubu. Fotografie sú vystavené vo Verejnej knižnici Jána Bocatia, Obchodné centrum Torysa, Jaltská 33, Košice od 6.3.2017 do 3.5.2017.

Medzinárodná súťaž “Windows”

Milan_Malast-Death_on_the_road_1-8r

Death on the road 1-8

International Salon of Experimental Photography “Windows” nebol síce organizovaný z Redmondu Microsoftom, ako by sa na prvý pohľad zdalo, ale o to zaujímavejšie témy boli zvolené organizátorom z Kijeva (Ukrajina). Najviac zastúpená bola kategória “Open” nasledovaná kategóriou “Abstraction and Surrealism” a do tretice kategória “Conceptual photography”. Do finále sa nakoniec prebojovalo 188 fotografií zo 677 a medzi nimi vynikol aj náš člen Milan Malast, ktorý v poslednej menovanej kategórii vyhral zlatú medailu FIAP za sériu Death on the road 1-8. Gratulujeme a pripájame odkaz na stránku súťaže: http://window.ukrfoto.org/en/

Ing. Jozef Fekete

O autorovi

Na všetky fotografie v galérii sa vzťahuje autorský zákon a nie je ich možné použiť bez súhlasu autora.

Ing. Jozef Fekete

ja

Stručný fotografický profil

Pôsobí v Košiciach, kde sa aj narodil a už ako 12 ročný prvýkrát podľahol kúzlu fotografie. Boli to 70-te roky, kedy začínal testovať bakelitový “strednoformátový” fotoaparát Corina. Neskôr to bola kinofilmová Smena 8M alebo štvorcový formát Ľubiteľ 2. Postupom času, ako si dopĺňal teoretické vedomosti ale aj  prax v teréne či tmavej komore mu tieto aparáty nestačili a tak sa rozhodol vymeniť ich za zrkadlovku Zenit TTL, neskôr Praktica VLC3. V 90-tych rokoch počas zlatej éry minilabov trochu poľavil a nevenoval sa v takej miere svojmu koníčku, ale s nástupom digitalizácie fotografie v novom storočí (aj tisícročí) sa k nemu vrátil. Impulzom bol aj nákup vtedy populárneho ultrazoom-u od firmy Panasonic a neskôr legendárnej zrkadlovky Nikon D90. Značke Nikon ale neostal verný a v súčasnosti už používa techniku od oboch hlavných výrobcov zrkadloviek, čiže  Nikon a Canon. Venuje sa hlavne fotografii krajiny a architektúry, ale často experimentuje aj s nočnou fotografiou, makrom, reportážou či street fotografiou. Nebojí sa nových vecí a hľadá, kde sú limity fotografickej techniky, ktorú si vždy rád vyskúša v extrémnych svetelných podmienkach.
Členom fotoklubu NOVA je od roku 2014 a odvtedy sa zúčastnil niekoľkých regionálnych aj celoštátnych súťaží, v ktorých boli viaceré jeho fotografie akceptované a vystavené. Najvyšším ocenením v rámci Slovenska bolo tretie miesto v súťaži “Pohybom ku zdraviu”, ktorú organizoval portál ephoto.

Košice, 19.1.2016

Kontakt: jozfekete@gmail.com