Ing. Jozef Fekete

ja

Stručný fotografický profil

Pôsobí v Košiciach, kde sa aj narodil a už ako 12 ročný prvýkrát podľahol kúzlu fotografie. Boli to 70-te roky, kedy začínal testovať bakelitový “strednoformátový” fotoaparát Corina. Neskôr to bola kinofilmová Smena 8M alebo štvorcový formát Ľubiteľ 2. Postupom času, ako si dopĺňal teoretické vedomosti ale aj  prax v teréne či tmavej komore mu tieto aparáty nestačili a tak sa rozhodol vymeniť ich za zrkadlovku Zenit TTL, neskôr Praktica VLC3. V 90-tych rokoch počas zlatej éry minilabov trochu poľavil a nevenoval sa v takej miere svojmu koníčku, ale s nástupom digitalizácie fotografie v novom storočí (aj tisícročí) sa k nemu vrátil. Impulzom bol aj nákup vtedy populárneho ultrazoom-u od firmy Panasonic a neskôr legendárnej zrkadlovky Nikon D90. Značke Nikon ale neostal verný a v súčasnosti už používa techniku od oboch hlavných výrobcov zrkadloviek, čiže  Nikon a Canon. Venuje sa hlavne fotografii krajiny a architektúry, ale často experimentuje aj s nočnou fotografiou, makrom, reportážou či street fotografiou. Nebojí sa nových vecí a hľadá, kde sú limity fotografickej techniky, ktorú si vždy rád vyskúša v extrémnych svetelných podmienkach.
Členom fotoklubu NOVA je od roku 2014 a odvtedy sa zúčastnil niekoľkých regionálnych aj celoštátnych súťaží, v ktorých boli viaceré jeho fotografie akceptované a vystavené. Najvyšším ocenením v rámci Slovenska bolo tretie miesto v súťaži “Pohybom ku zdraviu”, ktorú organizoval portál ephoto.

Košice, 19.1.2016

Kontakt: jozfekete@gmail.com